Megújult a Boribon bölcsőde

2014. június 18-án adta át dr. Tóth József polgármester a Pannónia utcai bölcsődét a gyermekeknek, gondozóiknak, szüleiknek, újabb minőségi szolgáltatást nyújtva. 1976 áprilisában 100 férőhellyel, tíz csoportszobában nyílt meg a kerület 13. számú bölcsődéje. Most 36 évvel később Boribon néven 140 férőhellyel kezdte meg második korszakát a bölcsőde, jelentős szerepet betöltve az újlipótvárosi gyermekek ellátásában. Dr. Tóth József polgármester köszöntőjében kiemelte, hogy a közel 400 millió forintos beruházás és az egyedülállóan ingyenes bölcsődei ellátás ösztönzi a gyermekvállalást.

A kerületben 7 éve több mint 1100 gyermek születik, ez szám másfél évtizede 650 fő volt. A 0-3 éves korosztály elhelyezésére 1029 bölcsődei és családi napköziben található férőhelyet alakított ki az önkormányzat. A polgármester köszöntőjében ígéretet tett férőhelyek bővítésére: a Tátra utcában 21, a Hajdú utcában 29 fővel több gyermek felvételére nyílik a közeljövőtől lehetőség. Mint mondta a kerület ki tudja elégíteni a felmerült igényeket, kötelességének érzi, hogy gondoskodjon azokról, akik magukról még nem, vagy már nem tudnak.

A bölcsőde 36 éve alatt mintegy 3500 gyermeket látott el, közülük sokan már saját gyermeküket járatják az intézménybe. A beruházás során megtörtént a bölcsőde épület épületgépészeti és épületvillamossági felújítása is, kicserélték a nyílászárókat és a burkolatot. Korszerűek lettek a konyhatechnológiai és a mosodatechnikai berendezések. Főzőkonyhából átalakult a melegítőkonyha, új elemként torna- és fejlesztőszobát is kialakították, rövidesen elkészül a só szoba is. Az udvarokra új játszószerek kerültek, a pancsolási lehetőséget a korszerű vízpermetező nyújtja. Az épület lapos tetején zöldtetőt alakítottak ki, évelő szárazságtűrő növények beültetésével. Az épület fizikailag akadálymentesítve lett, a főbejáratot rámpával lehet megközelíteni. Minden csoportszobához akadálymentes szülői wc tartozik. A játszóudvar, a közlekedők és a zöldfelületek összes alapterülete 3580 m2.

Az intézmény építészetileg eltér a kerületben található többi bölcsődétől, itt minden csoportnak saját udvara van. További egyediség, hogy a közpénz nyilvánossá tétele érdekében a beruházás teljes egészét a Transparency International figyelemmel kísérte. A felszínre került hasznos észrevételek rendszerbe állításával az önkormányzat saját szabályzatát ki fogja egészíteni és egyéb beruházások folyamán is aszerint jár el. A beruházással egyúttal az egész tömb fejlesztése is befejeződött, a szomszédságban kialakított Zöldág Tagóvodával és a Radnóti Miklós Művelődési Központtal.

Tekintse meg a képgalériát!


forrás: bp13.hu

 

Képgaléria